جستجوی ثروت

«ثروت» را در کجا جست‌وجو می‌کنی؟

 

 شما چه چیزهایی در زندگی طلب می‌کنید؟ تندرستی، محبت، آرامش، ثروت، خوشبختی، موفقیت، امنیت، شهرت... هر چیزی دیگری را که می‌خواهید، می‌توانید در این فهرست بیاورید. تمام اینها در کدام دنیا قرار دارند؟ دنیای فعلی و مادی ما، و باید بدانیم که این دنیای فیزیکی یا مادی از دنیای دیگری سرچشمه می‌گیرد که دنیای ناپیداست.

درختی را تصور کنید. شما می‌روید و از آن میوه می‌چینید و می‌خورید، می‌بینید که میوه‌اش خوشمزه نیست، کال و تلخ و گَس است؛ و آن را تُف می‌کنید و دور می‌ریزید. میوه‌هایش ریز است، کرمو است، خوب نیست و خشک است. شما به عنوان یک انسان عاقل چه می‌کنید؟ آیا میوۀ خوب می‌خرید و به این درخت می‌چسبانید؟! چه کار می‌کنید؟

شما می‌دانید که این میوۀ بد، نتیجۀ دو چیز است:

۱- ریشه. یعنی خاکش خوب نیست، کود ندارد، آب ندارد و ویتامین آن کم است؛ یا:
۲- از ابتدا بذر خوبی نبوده است.

میوه، محصول و نتیجه است. اگر شما پول ندارید، خوشحال نیستید، با بچه‌هایتان و همسرتان اختلاف دارید و دارید تقلا می‌کنید برای زنده ماندن؛ قلبتان ناراحت است، کبدتان از کار افتاده است؛ دوستان خود را دارید از دست می‌دهید؛ و... این همه، «نتیجه» و «محصول» است. اینها به‌تنهایی مشکل نیستند، مشکل در کجاست؟ در «ریشه» است. مشکل در جایی است که شما «نمی‌بینید». به همین جهت است که ما به‌اشتباه به میوه حمله می‌کنیم و می‌خواهیم میوه را درست کنیم. بعضی از جوان‌ها معتاد و خدای نکرده بدکاره هستند، ما دائم می‌خواهیم اینها را درست کنیم. کمربند ایمنی نمی‌بندند، جریمه می‌کنیم. فرزندمان درس نمی‌خواند، او را تنبیه می‌کنیم، معلم برایش می‌گیریم. اما به خودمان نمی‌گوییم به اینها حمله نکن، اینها را حل نکن، این محصول است، نتیجه است.

 اگر شما پول ندارید، خوشحال نیستید، با بچه‌هایتان و همسرتان اختلاف داریدو دارید تقلا می‌کنید برای زنده ماندن؛قلبتان ناراحت است، کبدتان از کار افتاده است؛دوستان خود را دارید از دست می‌دهید؛ و...این همه، «نتیجه» و «محصول» است.اینها به‌تنهایی مشکل نیستند.

اگر می‌گوییم چرا من پول ندارم، چرا فقیرم، چرا ناخشنودم، چرا همه چیز دارم نمی‌خندم، چرا بیش از آن‌که لازم است دارم ولی هنوز شاد و سربلند نیستم و نفسم عمیق نیست، چرا بیماری قلبی می‌گیرم و... برای این است که به دنیای دیگر یعنی دنیای ناپیدا توجه نداریم. من سمینار و کارگاهی دارم با عنوان: «شاد باشید و ثروتمند شوید»، در این سمینار و کارگاه به «روان‌شناسی ثروت و مدیریت پول و درآمد» می‌پردازم و مخصوصا در کارگاه که فرصت بیشتری داریم، روی اصولِ ۱۰۰٪ ثابت‌شدۀ ثروت‌آفرینی و ایجاد پول فراوان کار می‌کنیم و آنها را آموزش می‌دهیم.

ثروت، خوشحالی، تندرستی، وزن مناسب، دوستی، روابط زناشوییِ خوب داشتن و فرزندِ خوب داشتن، «نتیجه» است. به نتایج فکر نکنید، بروید در ریشه‌ها: چرا من هرچه صبح تا شب کار می‌کنم اما پول ندارم؟ چرا صبح تا شب تقلا می‌کنم اما همه‌اش باید پولم را قسط بدهم؟ می‌خواهم کلاسی را شرکت کنم، می‌بینم چقدر گران است و نگرانم، ندارم. چرا ندارم؟ هشتاد درصد مردم تا آخر عمر از توانایی‌های خود بی‌خبر هستند. هشتاد درصد مردم تا آخر عمر درگیر امور مالی هستند. هشتاد درصد مردم تا آخر عمر هرگز نمی‌فهمند چه امکانات و چه توانایی‌های دارند. از خودشان سوال نمی‌کنند چرا فلانی این قدر ثروت دارد. او هم‌کلاسی من بود، من که از او بیشتر درس خواندم، چرا او موفق است و من موفق نیستم؟ نمی‌دانند و از توانایی خود اطلاع ندارند و ما می‌توانیم این را تغییر دهیم؛ طوری که جزو آن هشتاد درصد نباشیم و نشود آن روزی که عمرمان سر آید و ندانیم خوشبختی و سعادت چه بود.

 ٪۸۰ مردم تا آخر عمر از توانایی‌های خود بی‌خبر هستند.
٪
۸۰ مردم تا آخر عمر درگیر امور مالی هستند. 
ما می‌توانیم این را تغییر دهیم؛
طوری که جزو آن
۸۰٪ نباشیم و نشود آن روزی که عمرمان سر آید
و ندانیم خوشبختی و سعادت چه بود.

ما این را در گفتار بزرگان خود، خوب می‌شنویم:

سال‌ها دل طلب جام جم از ما می‌کرد
آن‌چه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد!

یا:

عمر گران‌مایه در این صرف شد
تا چه خورم صیف و چه پوشم شتا!

تمام عمرم صرف این شد که تابستان چه بخورم و زمستان چه بپوشم. این‌که کار نشد، ما که برای این نیامد‌ه‌ایم.

آب در کوزه و ما تشنه‌لبان می‌گردیم
یار در خانه و ما گرد جهان می‌گردیم!

شما کجا دنبال یار می‌گردید؟

منبع: moazami.ca

 

  ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.